Видавнича етика

При виданні рецензованого наукового журналу "Проблеми кріобіології і кріомедицини" редакційна колегія і видавець (Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, м. Харків, Україна) дотримуються загальноприйнятих традицій видавничої етики .

 

1. Ми очікуємо, що автор/автори подають для публікації в журнал роботи, що відповідають таким критеріям:

1.1. Дослідницькі роботи є оригінальними і засновані на проведених експериментах або теоретичних розрахунках (вказано при постановці завдання), отримані дані відповідним чином оброблені за допомогою статистичних методів.

1.2. Всі дослідження на живих істотах відповідають принципам біоетики.

1.3. Всі роботи, ідеї або дані яких були використані при постановці роботи або при обговоренні отриманих результатів, вказані при цитуванні (включно власні роботи, що були раніше опубліковані).

1.4. Надана до редакції робота не була раніше опублікована (крім окремо обумовлених випадків) і паралельно не розглядається в інших наукових журналах.

1.5. Авторський колектив включає тих, чий внесок в роботу був істотним (постановка завдання і планування роботи, виконання експериментальної роботи, обробка та обговорення результатів). Усі, хто брав участь у роботі, і чий внесок був меншим, ніж основних авторів, згадані в розділі подяк.

1.6. За наявності комерційного інтересу будь-кого з авторів при описі використаного обладнання, методик, препаратів і т.д. робота повинна містити інформацію про це.

 

2. Подані в наш журнал роботи проходять наукове рецензування.

2.1. Рецензенти виносять рішення про можливість/неможливість подальшої публікації та/або шляхи поліпшення роботи до необхідного для публікації рівня.

2.2. Рецензенти мають бути максимально об'єктивними, зберігати конфіденційність при оцінці роботи і не обговорювати її зміст з людьми, що їх не залучено в робочий процес видання, а також не використовувати неопубліковані дані, що містяться в роботі, без офіційного дозволу авторів.

2.3. Якщо потенційному рецензентові відомо про свою неспроможність провести аналіз роботи у встановлений час, некомпетентність в будь-якому з ключових аспектів роботи та/або існуючому конфлікті інтересів, він повинен відмовитися від рецензування.

 

3. Остаточне рішення про можливість публікації в журналі "Проблеми кріобіології і кріомедицини" приймається редакторами та/або редакційною колегією.

3.1. Рішення виноситься на підставі відповідності поданої роботи загальноприйнятим критеріям (включаючи зазначені вище в п. 1), її важливості для наукової спільноти, відповідності завданням і цілям журналу, рішення рецензентів, і, за необхідності, листування з авторами. Процес повинен супроводжуватися максимальною об'єктивністю.

3.2. Редактори/редакційна колегія зберігають конфіденційність процесу розгляду робіт і не допускають розголошення інформації поза межі спільноти, залученої до робочого процесу видання. Ніхто з осіб, ознайомлених зі змістом поданих робіт, не може використовувати наведені в них дані без офіційного дозволу авторів.

3.3. Якщо кому-небудь з редакторів/членів редакційної колегії відомо про свій конфлікт інтересів при розгляді будь-якої з поданих робіт, він повинен повідомити про це інших членів редакційної колегії, вийти з процесу розгляду даної роботи і, за необхідності, передати свої повноваження/обов'язки іншому редактору/члену редакційної колегії.

 

4. У разі якщо після публікації роботи стає відомо про будь-які порушені загальноприйняті критерії наукових робіт (включаючи зазначені в п. 1) після вивчення всіх обставин (з залученням авторського колективу залученої роботи) редакційна колегія може прийняти рішення про публікацію відповідного повідомлення у найближчому номері журналу, і, за необхідності, інші дії. При виявленні будь-якої суттєвої помилки, неточності в опублікованій роботі, авторський колектив зобов'язаний сповістити редакцію журналу і спільно вжити заходів щодо публікації виправлення або спростування.